BERNA TÜRKKAN

Beykent Üniversitesi Sinema- Televizyon Bölümü Mezunu olan Berna Türkkan, hayalleri doğrultusunda mezuniyet sonrası profesyonel iş hayatına atılmıştır. Türk Televizyon tarihinin en çok beğenilen dizilerinden olan YABANCI DAMAT’ta  reji Asistanı olarak ilk deneyiminde başarıya ulaşmıştır.  5 Yıl aralıksız reji asistanlığı görevini başarı ile tamamladıktan sonra, Avanak Kuzenler sinema filminde yardımcı yönetmenlik ve cast direktörlüğü yapmıştır. Çalışkanlığı ve azmi O’nu ‘’Recep İvedik 2’’ cast direktörlüğü görevi ile buluşturmuştur. Profesyonel olarak Aksoy Film’in bünyesinde açılan oyunculuk akademisinde şirket müdürlüğü yapan , oyuncu koçluğu ve drama eğitimleri veren Berna Türkkan, üst düzey yetkili olarak şirkette 13 ay görev yapmıştır. Yapmış olduğu çalışmalar ve edindiği bilgiler doğrultusunda kendi kurumsal vizyonunu oluşturmak adına 2008 yılında BERNA TÜRKKAN CASTİNG Agency firmasını kurmuştur. Televizyonlara ve Sinemalara oyunculuğu gerçek meslek olarak benimseyen yeni ve farklı yüzler katmak amacı ile çalışmalar yapan Türkkan, birçok sinema, dizi, reklam filmi ve tiyatroya yeni oyuncular kazandırmıştır ve halen kazandırmaya devam etmektedir

Berna Türkkan Casting , Sektöre yeni yüzler bulmak ve kazandırmakla kalmayarak bu kişilerin mesleki gelişimleri adına gerekli tüm danışmanlık desteğini sağlamaktadır. Bu oyuncuların stratejileri oluşturularak kariyer planlamalarının yapılmasında,  imaj çalışmalarında ve mesleki gelişimlerinde onlarla birlikte hareket etmektedir.

2015 yılı itibari ile Hollywood yapımcıları ve Cast Direktörleri ile ortak çalışmalara başlayan Berna Türkkan, Ülkemizden genç ve özel yetenekleri ABD ve çeşitli ülkelere oyuncu olarak göndermektedir. Eş zamanlı olarak bu ülkelerden de başarılı genç oyuncuları Ülkemizde sektöre kazandırmaktadır. Cihangir merkezli kendisine ait olan müstakil ofisinin  oyuncu atölyesinde workshoplar düzenleyerek sektöre adım atmak isteyen gençlere koçluk yapmaktadır... Reji'den Cast Direktörlüğüne sonrasında kendi firmasını kurarak menajerliğe geçiş yapan Türkkan, son günlerde ise Yapımcılık yolunda sağlam ve emin adımlarla ilerlemektedir. Hollywood'da ön hazırlığını sürdürdüğü ünlü Dünya Starı sevgili Mel Gibson ile  ''Hollywood'da 4 Avare'' isimli sinema filmi için anlaşmaya varan Türkkan çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.

Şu günlerde ise tüm Sivas’ın ve Sivas’lıların büyük heyecanla beklediği çekimlerinin tamamı Sivas’ta gerçekleşecek olan Sivas’ın tanıtımını amaçlayan Berna Türkkan , Mustafa Erdoğan’a özel olarak yazdırdığı ‘’Niydiyon Gardaş’’ isimli uzun metraj, tarih ve kültür kokan Sivas komedi filmine Ağustos 2019’da start verecektir. 

Sektöre yeni yüzler kazandırmakla bilinen Berna Türkkan, kendi oyuncularını yetiştirme amaçlı vermiş olduğu oyunculuk workshoplarında da oldukça yoğun ilgi ve talep doğrultusunda her ay yeni sınıf açmakta hatta öğrencilerine özel filmler çekerek onları da sektöre motive etmektedir.

Sevgi ve Saygılarımızla...

2014 yılı en iyi oyuncu menajeri ödülü

prev next